En-İyi-Solar-İnverter-Firması-

Doğru akımların, alternatif akıma çevrilmesinde belirli cihazlar kullanılır. Bu cihazlar, inverter şeklinde adlandırılır. Peki, en iyi solar inverter firması hangisidir? Solar inverter ne anlama geliyor? Detaylar ve daha fazlası için yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Solar İnverter Nedir?

Güneş panellerine gelen akım, doğru akım şeklinde ifade edilir. Günlük kullanıma uygun olduğu için bu dönüşümde, inverterler üzerinden sağlanır.

Solar inverter; güneşten gelen doğru akımları alternatif akıma dönüştürür. Dönüşüm işleminde ise depolama alanları iletim sağlar. Depolama alanları, akü ya da pil olarak bulunur. Alternatif akım olarak ifade edilen dönüşüm ise günlük yaşamda kullanılan akımlardır. Güneşten, direkt olarak gelen doğru akımların kullanıma işlenmesi sağlanmaz. Bunun dönüşümü yapılması gerekir. Bu dönüşümde, belirli cihazlar doğrultusunda sağlanır.

Solar İnverter Firması

Solar inverter teknolojisi ile birlikte yapılan dönüşüm, akü ya da pillere depolanır. Böylelikle güneş enerjisinden gelen ısının, kullanılması gerektiği takdirde depolanan alternatif akımda günlük yaşamdaki ihtiyaçlarımızda kullanılır.

 • Inverter üzerinde gerçekleşen arızalar ve takipler, teknolojinin ilerleyiş sağlaması ile birlikte anlık olarak yapılır. Güneş panellerinde solar inverter teknolojisinin yer edilmesindeki en önemli etken, panellerde oluşabilecek kesinti, dalga ya da harmonik akımların önüne geçmektir. Böylelikle verimli bir depolamada sağlanır.
 • En iyi solar inverter firması olarak yapmış olduğumuz çalışmalarda, başta belirttiğimiz gibi teknolojinin birçok olanaklarını kullanıyoruz. Teknoloji işin içine girdiği zaman, kaliteli çalışmalar ortaya çıkmaktadır. Dilerseniz, sistem üzerinde hizmetlerimizin her birini inceleyebilirsiniz. 

En İyi Solar İnverter Firması Hangisidir? 

En iyi solar inverter firması doğrultusunda araştırma yaptığınız taktirde sistemimiz, sunmuş olduğu çalışmalar ile öncelikle gelmektedir. Solar inverter sistemleri, deneyimli ve dinamik çalışan kadrosu ile üretiliyor. Hem yatırım mallarında dışa bağımlılık azaltılmaktadır. Hem de ürünlerin ihraç edilmesine ve ülke ekonomisine katkıda bulunuluyor. Türk mühendisler tarafından geliştirilen ürünlerin her biri, solar invertörlere ilave olarak farklı sistemlerden geçmektedir.

Firmamız bünyesinde geliştirilen solar inverter üretimleri;

 • Haberleşme cihazları,
 • Enerji kalite ölçüm cihazları,
 • Ürünlerin içerisinde gömülü yazılım teknolojileri,
 • Uzaktan izleme ve kontrol sistemlerinin her birini kapsamaktadır.

İzleme platformu mevcuttur. Sistemin panel seviyesinde ve genel olarak takibinin her biri yapılabiliyor. İnverter seçiminde belirli detaylara dikkat etmek gerekir.

Solar İnverter Fiyatları

En iyi solar inverter firması olarak, yaptığımız işlemlerde fiyatların direkt paylaşılması mümkün değildir. Çünkü burada fiyatlara etki eden, belli başlı faktörler mevcuttur. Firmayla, resmi web platformu üzerinden iletişim kanallarını kullanarak irtibata geçmeniz daha doğru olacaktır.

 • Modeller ve hangisinin sizin sisteminize uygun olup olmayacağı konusunda görüşme yapılır. Bu alanda herhangi bir bilginiz yoksa mutlaka solarkol müşteri temsilcisine işi bırakmanız gerekiyor. Modellere bakıldığı zaman fiyatlar çok farklı seviyelerde belirlenmektedir. Hangi dönüştürücünün kullanılması gerektiği konusunda bilgileri alabilirsiniz.
 • Solar inverter seçiminde, fiyatların belirlenmesi farklı tercihlerle karşılaştırma yapılması anlamına gelmektedir. Marka ve özellik bakımından, çok farklı fiyatlarda ürünler sunuluyor. Bunların her birini, uzman ekibimizle beraber değerlendirmeniz mümkün.

Kullanım alanı ve kapasitesine bağlı olarak, satın alma işlemi gerçekleşir. Bu müşterilerimiz için hem daha mantıklı olacaktır. Hem de  maliyeti açısından doğru seçim gerçekleşir. 

Solar İnverter Kullanım Alanları

En iyi solar inverter firması olarak, birçok alanda hizmetlerimizi sunuyoruz. Kullanım alanları değişmektedir. Güneş enerji santrallerinin bulunduğu alanlarda, inverter cihazları kullanılabilir. Fakat güneş enerji santralleri bulunmadığı takdirde, bu cihazın kullanılması mümkün değildir.

 • Alternatif akım, günlük yaşamda teknelerde, karavanlarda kullanılır. Kesintisiz güç kaynağı olduğu için güneş enerji sistemleri, alternatif akıma dönüşümde solar inverter cihazını gerektirir.
 • Elektrik kesintisi yaşandığı takdirde depolanan akülerdeki enerji, bu cihazlar ile birlikte sağlanır. Özellikle teknelerde ve karavanlarda kullanılması, oluşabilecek elektrik kesintilerinin de önüne geçer.

Solar İnverter Çeşitleri

İnverter cihazları, şebeke bağlantılı ya da şebeke bağlantısı olmayan şekilde ikiye ayrılır.

 • Şebeke bağlantısı olan cihazlar, belirli bir alana bağlantılıdır. Yani burada ekipmanlarda gereklidir. Fakat herhangi bir şebekeden bağımsız bir şekilde çalışma gerçekleştiren cihaza göre daha çok kullanışlıdır.
 • Elektrik şebekesinin ulaşılamadığı alanlarda tercih edilen invertörler, daha güçlü bir depolama alanına sahiptir. Bu durum daha çok çiftlik evleri, yayla evleri ya da ücra köşelerdeki baz istasyonlarında tercih edilir. Fakat şebeke bağlı sistemler, elektrik devre sistemlerinin yer edindiği her türlü alan için kullanılır. 

Eve Güneş Paneli Kurmak

Güneş Enerjisi Sağlayan Tertibat