Hakkımızda

Koloğlu Holding bünyesinde kurulan Solarkol Enerji San. ve Tic. A.Ş, arge ve tasarımını tamamen kendi bünyesinde geliştirdiği solar invertör sistemlerini deneyimli ve dinamik çalışan kadrosuyla yerli ve milli olarak üretmektedir. Bu yolla hem yatırım mallarındaki dışa bağımlılığı azaltmayı hem de ürünlerini ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve %100 yerli sermaye ile geniş bir güç aralığında üretilecek solar invertörlere ilave olarak; global ölçekte üretilen mikro inverter, optimizer üniteleri ( uluslararası yangın yönetmeliklerine uygun), haberleşme cihazları, enerji kalite ölçüm cihazları, ürünlerin içerisine gömülü yazılım teknolojileri ve uzaktan izleme ve kontrol sistemlerinin de arge tasarım ve üretimleri Solarkol bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Ankara ASO 1.OSB de 2020 Ağustos ayı içerisinde seri üretime geçen Solarkol Enerji San. ve Tic. A.Ş. Türkiye’nin Enerji Teknolojilerinde dışa bağımlılığını azaltacak olan ilk yerli solar invertörü ve diğer ürünleri ile sektörde önemli bir pazar payı elde etmeyi hedefliyor. Önümüzdeki dönemde devreye girecek Ar-Ge ve tasarım merkezi ile teknolojik ürün gamını genişletmeyi hedefleyen Solarkol bu sayede teknolojik ürünlerde dışa bağımlılığı azaltmayı aynı zamanda ihracat pazarlarında global bir oyuncu olarak ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Vizyonumuz

Enerji de yerli ve milli olarak güvenli bir gelecek sağlamak

Misyonumuz

Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltacak yüksek teknoloji ürünler üreterek ülke değer ve ekonomisine katkıda bulunmak ve ihracat piyasasında yakaladığı başarılar ile sektöründe dünyada ilk beş firma arasına girmek.