On Grid Solar İnverter
Güneş enerjisinin doğru akımdan alternatif akıma dönüştürülmesi, güneşten alınan enerjinin, elektrikli aletlerde kullanılması açısından son derece önemlidir. Bu amaçla tasarlanan, akü ve çok sayıda dönüştürücüye ihtiyaç duyulmaksızın gerçekleştirilen cihaz çalışmaları, On Grid Solar İnverter modelinin tasarlanmasını sağlamıştır. Kurulumu son derece pratik ve sistemin işleyişini mobil cihazlardan veya bilgisayardan dahi inceleme olanağı sağlayan dönüştürücü paneller, enerji verimliliğini denetlemeyi destekliyor.

On Grid Solar İnverter Avantajlı Mı?

Güneş enerjisinin bir panel yardımıyla alınması, alınan enerjinin bir dönüştürücüden geçirilerek, haneye veya şebekeye verilmesi mümkündür. Güneş ışınlarının vurduğu panellerden kablolar eşliğinde inverter adı verilen bir toplayıcı ve akım dönüştürücüsüne elektrik gönderiliyor. Gönderilen elektrik, hangi panelden ne kadar geldiği de dahil olmak üzere raporlanıyor ve doğrudan haneye – iş yerine veya şebekeye transfer ediliyor.

Sistemlerde an itibariyle güneş tarafından güneş panellerine gönderilen enerjinin %18 ila %24 oranında bir kısmının DC şeklinde elektrik enerjisine dönüştürülmesi sağlanıyor. İlerleyen yıllarda bu verimin artması, çok daha az sayıda panelle, çok daha kısa sürede enerji toplanmasıyla, günlerce yetecek elektriğe ulaşılabilecektir. Bu sistem, çevreyi kirletmediği ve kolayca kurulabilir bir yapıda olduğu için son derece avantajlıdır.

On Grid Solar İnverter Akü Gerektirir Mi?

On Grid Solar İnverter kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, akü gerekip gerekmediğidir. Sabah ve güneş batana kadar geçen sürede toplanan güneş enerjisi, akşamları akü yardımıyla kullanılabiliyor. Eğer akü kullanmak istemiyorsanız, sabah itibariyle ürettiğiniz enerjinin fazlasını şebekeye gönderecek, ihtiyacınız olan kadarını kullanmış olacaksınız. Sistem aküsüz kullanım durumunda hem ihtiyacınızı karşılayacak hem de şebekeye elektrik gönderilmesine imkan tanıyacaktır.

On Grid Solar İnverter Şebekeyle Uyumlu Mu?

Şebekeyle uyumluluğa yönelik bir problem yaşanmaması için özel olarak inverter ve güneş paneli üretimleri yapılıyor. On Grid Solar İnverter çift yönlü elektrik cihazlarının takılmasıyla birlikte, üretilen fazla elektriği satmanız için otomatik bir sistemin oluşmasını da sağlayacaktır. Her bir elektrik işletmesinde saatlik üretim alış ve satış ücretleri bellidir. Şebekeye gönderilecek olan fazladan elektrikle ilgili uyumluluk problemi oluşmamaktadır.

Ev İçin Hangi On Grid Solar İnverter Seçilmeli?

Ev için tercih edilecek olan bir dönüştürücü ile, yüzlerce işçinin çalıştığı bir fabrikadaki inverterin aynı olması söz konusu değildir. On Grid Solar İnverter aylık ortalama 100 ila 250 TL arası elektrik faturası ödenen ortalama bir evde 2 – 3 kW elektrik enerjisi dönüştürdüğünde yeterli olacaktır. İş yerlerinde, çok fazla elektrik tüketimi bulunan hane ve kurumlarda kullanılması gereken inverter, dönüştürme kapasitesi daha fazla olan bir model olmalıdır.
On Grid Solar İnverter

On Grid Solar İnverter Güvenli Mi?

İnverter modelleri arasında yer alan on grid türünün kullanımında herhangi bir güvenlik veya akım transferi sorunu yaşanmaz. Son derece güvenli, yangına veya transferde kaçakla karşılaşılmasına, elektrik çarpmasına yol açmayacak bir şekilde tasarlanmıştır. Akü kullanımıyla ilgili bir gereksinim olmamasına rağmen, isteğe bağlı olarak güneş enerjisi aküsü temin edilebilir ve sisteme entegre edilerek kullanılmaya başlanabilir.

On Grid Solar İnverter Satışı

Güneş enerjisinin özel olarak anlaşma yapılmasını gerektiren, çok uzun soluklu bekleyiş süreçleriyle karşılaşılabilecek bir satış sorunu bulunmuyor. On Grid Solar İnverter ve halihazırda kullanımda olan güneş panellerine sahip olanlar, elektrik satışı yapabiliyor. Türkiye’nin her noktasından bu fırsatlara sahip olmak isteyen kişi ve firmalar için Solarkol şirketi, her gün pek çok müşterisiyle görüşmeler gerçekleştirmektedir. Müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan sistemin yapısıyla ilgili destek alabilirsiniz.