Solar inverter fiyatları

Solar İnverter Nedir? Özellikleri ve Fiyatları

Solar İnverter enerji tasarrufu adına son derece önemli olan dönüşüm sistemi olarak ele alınır. Farklı cihazların kullanımı üzerine dönüşüm için sistem kurulur ve frekans ayarlarına dair inverterlere yer verilir. Bunun için birkaç farklı türden inverter ile sistemin kurulması ve dönüşümün sağlanması mümkün hale gelir.

 

Solar İnverter Nedir?

İnverter, güç dönüştürücü olarak tanımlanmaktadır. İnverter güneş enerjisi ya da rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynakları adına elektrik üretilmesi için çalışmaktadır. İnverterin sahip olduğu temel amacı, güneş enerjisini kesintisiz bir şekilde iletmektir. Bu amacı sayesinde güneş enerjisinden elde edilen elektrik enerjisi kesintisiz ve doğru bir şekilde kullanılabilir. Elektronik cihazlar için mekanik hataların ya da sorunların oluşmasını da en aza indirmektedir. Bu sayede elektronik aletlerin de kullanım süresini oldukça uzatmaktadır. Bunun yanında bozulma ya da tadilat gibi oluşabilecek ekstra masraflarında ortadan kalkmasına ya da en aza inmesine yardımcı olmaktadır.

İnverterin varlığı ile tasarruf yapılma imkanı bulunmaktadır. Hem mekanik aletlerin ömrünü uzatmakta hem de güneşten sağlanan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Bu sayede 2 yönlü de tasarruf imkanını sağlamaktadır.

Solar sistemi için büyük bir öneme sahip olan inverter 2 ayrı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar on grid ve off grid sistemler olarak adlandırılmaktadır. Off grid inverter de kendi içerinde modifiye sinüs ve tam sinüs olarak ikiye ayrılmaktadır.

Solar inverter olarak akımın hesaplanması ve de dönüşüm sisteminin kurulması esas alınır. Bunun için:

-Akım: Solar inverter nedir sorgulayanlara öncelikle akım yönünden söz etmek gerekir. Nitekim bu sistemde alternatif akımın doğru akıma çevrilmesi esas alınır. Tam tersi doğru olan akımın alternatif olarak çevrilmesi söz konusudur.

-Sistem: Sistemin 3 fazlı olacak şekilde çalışması sağlanır. Hem gerilim hem de frekans açısından ayarlamalara yer verilir. Her birinin düzgün bir çalışma göstermesinde de inverterlerin payı yüksektir.

 

Solar İnverter Çeşitleri

Solar İnverterler temelde iki farklı gruba ayrılırlar ve bunlar şöyledir;

On Grid İnverter

Şebekeye bağlı olan sistemlerde öne çıkmakta ve tercih edilmektedir.  Güneş panelinde görev yapar. Gelen doğrudan akımı, sorunsuz ve başarılı bir biçimde alternatif elektriğe dönüştürmektedir. Bunun sonrasında ilgili akım şebekeye dahil olmaktadır. Tek bir versiyonu söz konusu değildir. Üç farklı türü vardır. Bunlardan birisi mikro olanıdır. Panellerin arka kısmına monte edilir. Gölgelenmelerin parçalı olduğu alanlarda kullanılır. Dizi inverter ise çatıda ve sahalarda başarılı bir performans göstermektedir. Santral birden fazla parçaya sahiptir. Her biri kendi içinde elektrik üretmektedir. Merkezi olanlar, büyük işletmelerde ya da yerlerde kullanılmaktadır.

 

Off Grid Solar İnverter

Şebeke söz konusu olmadığı zaman böyle durumlarda off grid adındaki inverterlerin tercih edilmesi gerekmektedir. GSM baz istasyonları, şehre uzak evlerde, çiftliklerde kullanılır. Sistemsel olarak depolama özelliğine sahip yapılarda başarılı bir performans ortaya koymaktadır. Bundan dolayı kırsal da bu ürünlere çok daha sık rastlamak mümkündür.

Tüm bu işlemlerin gerçekleşmesinde invertörlerin elemanlarına başvurulur. Öyle ki frekans değiştirici ve de güç devreye elemanlarına yer verilir. Aynı zamanda otomatik denetimin sağlanması ve doğrultusunun gerçekleşmesi söz konusudur.

Solar İnverter Özellikleri

Solar İnverter Özellikleri Nelerdir?

İnverter adına dikkate alınan genel özelliklerin başında çalışma sıcaklığı geliyor. Bunun için çoğu zaman -25 ile 50 aralığı normal kabul edilir. Aynı zamanda hem ile çalışma rakımı gibi genel özelliklerine bağlı olarak tercihinizi yapmanız kolay olacaktır.

Fan ile soğutma özellikleri hemen hemen hepsinde mevcut. Bunun dışında arayüzleri kullanışlı olanlara talep daha fazla. Özellikle de grafiklerin LCD olarak paylaşıldığı sistemler daha pratik olduğu için tercih halindedir. Bunların yanı sıra haberleşme için Wi-Fi alternatiflerine yer verilebilir. Tüm bu özellikleri üzerine enerji sistemlerinden istediğinizi seçmekte özgürsünüz.

Solar İnverter Güvenli Mi?

Solar sistemlerin güvenilirliği, uzun yıllardır kullanılıyor olmaları ve bildirilen sorun sayısının düşüklüğüyle ortaya çıkıyor. Hem çok fazla hane hem de çok fazla işletmede ilgi gören bir sistemde yangın, ani teknik arızalar, elektrik kaçakları, sistemin aşırı ısınması gibi nedenlerle güvenlik sorunu oluşmuyor.

En iyi solar inverter tercihleri de hem sorunsuz bir yapıya sahip olduğu kanıtlanmış hem de uzun ömürlü sistemler aracılığıyla yapılabiliyor. Bu sistemlerin kurulduğu bölgelerin yakınlarına yaklaşılmaması, uzaktan elektrik çarpmaya başlaması, yıldırımları toplamasıyla ilgili görüşler tamamen yanlıştır. Son derece güvenli, pek çok katmandan oluşturulan bir yapıya sahip olmalarının yanı sıra, günümüzde bu sistemlerin mobil cihazlardan yönetilmesi bile mümkündür.

 

Solar İnverter Voltaj – Güç Bilgileri

Solar İnverter için dikkate alınan hususların başında garanti geliyor. Garantinin yanı sıra temel ve genel özelliklerin her birine göz atmakta özgürsünüz. Özellikle de voltaj ile akım değerleri enerji üretimine dair fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bu anlamda:

  • Maksimum DC giriş gücünün ve voltajın yüksek tutulması sağlanır.
  • Sadece giriş değil nominal ile maksimum çıkış gücü üzerinde de durulur.

Güç faktörlerinden maksimum verimliliğe kadar tüm hususların üzerinde durulabilir. Böylece enerji gücünü değerlendirmekte zaman kaybetmezsiniz. Aynı zamanda fiyat politikalarını kıyaslamak ve tercihte bulunmak sizin elinizde. Öyle ki her bir ürün özelliği kadar garanti ve ücret detayları da açıkça belirtilir.

 

Solar İnverter Koruma Özellikleri Nelerdir?

Güç ve akım özelliklerinden ziyade satın alma aşamasında koruma seçeneklerine de göz atmak gerekir. Şöyle ki kaçak akım izleme ya da izolasyon direnci üzerinden koruma sunan sistemlere talep daha fazladır. Bunların dışında:

  • Aşırı akım ya da voltaj çıkışının koruma altına alınması sağlanır.
  • Çıkışta meydana gelen kısa devre için de korumaya yer verilir.

Tüm bu koruma özelliklerinin dahili olarak paylaşıldığı sistemler talep görmektedir. Aynı zamanda her bir sistem için DC ile AC bilgilerini dikkate almakta fayda var. Nitekim bu bilgiler üzerine enerji sisteminin güçlü olduğu ve de koruma özelliklerinin bulunduğu sistemleri tercih etmeniz kolay hale gelir. Aynı zamanda tercihlerinizi güvenilir markalardan ve garantili sistemlerden yana yapmanız da önem arz ediyor.

Solar İnverter Fiyatları

Solar İnverter Fiyatları Nedir?

Solar inverter fiyatları nasıldır soranlara tek bir ücretin paylaşılması mümkün değil. Çünkü fiyatlara etki eden birkaç faktör bulunuyor.

Solar İnverter fiyatları nasıl sorgulama aşamasında sadece marka dikkate alınmaz. Bunun yanı sıra ihtiyaçlara göre ayrı teknik özelliklere yer verilir. Her bir teknik özellikte fiyatların değişmesine neden olacaktır. Güneş panelinin sayısından solar kablolara kadar pek çok paket içeriğine yer verilir. Öyle ki çoğu zaman paket haline hazırlanır ve fiyatların paylaşılması sağlanır. Solar sistemlerinin çok sayıda kişi ve kurum tarafından dikkatle incelenmesi, temiz enerji alanında çalışmaların sayısını arttırıyor. Solar inverter fiyatları Solarkol firması tarafından, piyasa ortalamasının da altında belirlenmektedir. Hem işletmeler hem de hanelerin yararlanması için, paket halinde gerçekleştirilen satışların yanı sıra, inverter siparişlerinde de ülke geneline hizmet veriliyor. Birçok türde ve kapasiteye sahip inverter modeli bulunuyor.

Solar inverter modelleri ve hangisinin sizin sisteminiz için daha uygun olduğuyla ilgili durum, ihtiyacınız olan enerjiye ve amacınıza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Solar inverter tercihini, bu alanda bilginiz bulunmuyorsa mutlaka Solarkol müşteri temsilcinize bırakmalısınız. Örnek olarak 10 kW inverter aldığınızda ve gün içerisinde 3 kW elektrik enerjisi kullandığınız durumlar bulunuyorsa, 7 kW elektriğin bir şekilde yönlendirilmesi gerekiyor.

Solar inverter modelleri ve fiyatları ihtiyaca bağlı olarak çok farklı seviyelerde belirlenebiliyor. Solarkol ile iletişime geçtiğinizde, hangi dönüştürücünün kullanılması gerektiğiyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Solar İnverter seçimi noktasında aynı zamanda fiyatların bilinmesi, karşılaştırma yapılması gerekmektedir. Günümüzde hem marka hem de özellik anlamında çok değişik fiyat skalaları söz konusudur. Bunların tümünü değerlendirmek gerekiyor. Özellikle kullanım alanı ve kapasite gibi kriterler baz alınarak, ona göre bir satın alma işlemini tamamlamak mantıklıdır.

 

Ev İçin Solar İnverter Fiyatları

Solar inverter fiyatları evlerde 1 ila 4 kW arasındaki inverter çeşitlerine yönelik tercihlerin yapılmasını gerektirdiği için son derece düşüktür. Çok yüksek bir dönüştürme potansiyeline sahip olan, yüksek maliyetli cihazlara ihtiyaç duyulmayacaktır. Solarkol ile görüşerek, eviniz için uygun olan inverter çeşitlerini öğrenebilirsiniz.

 

İş Yeri İçin Solar İnverter

Mobil uygulamalarla enerji verimliliğini takip edebilirsiniz. Panellerin kirlenmesi, kuş pislikleri bulaşması veya üzerlerine yaprak gelmesi gibi pek çok ihtimale karşı, enerjideki iniş ve çıkışlara göre incelemenizi kendiniz yapabilirsiniz. Solar inverter fiyatları özellikle büyük fabrikalarda ve yüzlerce kişinin çalıştığı kurumlarda yüz binlerce TL fatura ödemelerinin önüne geçilmesi açısından avantajlıdır. Sadece bir kez solar sistem kurulumu yapılması, uzun vadeli projelere sahip olan şirketlerin aylık elektrik giderlerini tam anlamıyla karşılamalarını sağlayacaktır.

 

On Grid Solar İnverter Fiyatları

On Grid Solar İnverter seçimlerinin en önemli özelliği, bu modellerde herhangi bir akü kullanım zorunluluğu bulunmuyor olmasıdır. Eğer ihtiyacınız olan enerji 3 kW iken siz 2 kW üretecek bir sistem kurduysanız, geri kalan 1 kW direkt olarak elektrik şebekesinden alınacaktır. Fakat siz tükettiğinizden daha fazlasını üretiyorsanız, bu durumda fazla üretim ise doğrudan elektrik şebekesine gönderilecek ve para kazanmanız sağlanacaktır.

Sistemin son derece basit bir işleyişi olduğu için, güneş enerjisi panellerinin kurulumunda herkes için avantajlı fiyatların belirlenmesi ve yaygı

 

Ev İçin Solar İnverter Fiyatları

Solar inverter fiyatları evlerde 1 ila 4 kW arasındaki inverter çeşitlerine yönelik tercihlerin yapılmasını gerektirdiği için son derece düşüktür. Çok yüksek bir dönüştürme potansiyeline sahip olan, yüksek maliyetli cihazlara ihtiyaç duyulmayacaktır. Solarkol ile görüşerek, eviniz için uygun olan inverter çeşitlerini öğrenebilirsiniz.

 

İş Yeri İçin Solar İnverter Fiyatları

Mobil uygulamalarla enerji verimliliğini takip edebilirsiniz. Panellerin kirlenmesi, kuş pislikleri bulaşması veya üzerlerine yaprak gelmesi gibi pek çok ihtimale karşı, enerjideki iniş ve çıkışlara göre incelemenizi kendiniz yapabilirsiniz. Solar inverter fiyatları özellikle büyük fabrikalarda ve yüzlerce kişinin çalıştığı kurumlarda yüz binlerce TL fatura ödemelerinin önüne geçilmesi açısından avantajlıdır. Sadece bir kez solar sistem kurulumu yapılması, uzun vadeli projelere sahip olan şirketlerin aylık elektrik giderlerini tam anlamıyla karşılamalarını sağlayacaktır.

 

Güneş Panelleri Parasını Kaç Yılda Çıkarıyor?

Aküler, on grid inverter kullanımlarında zorunlu değildir. Eğer isterseniz, akünün takılması ve depolanan enerjinin günün diğer saatlerinde değerlendirilmesi de mümkün olacaktır. Akü takılmasını istemediğiniz durumlarda ise fazladan elektrik enerjisi direkt olarak şebekeye gönderilecek ve elektrik üretiminden para kazanmış olacaksınız.

Solar inverter fiyatları ve solar paneller için yapılan ödemeler incelendiğinde, güncel elektrik satış bedelleri de göz önünde bulundurulduğunda bir ortalama belirlenebiliyor. Kurulan sistemlerle üretilen elektriğe, tüketilen elektriğe, şebekeye gönderilen elektriğe bağlı olarak, 5 ila 8,5 yıl ortalamasıyla, cihazın kendi maliyeti tam anlamıyla çıkarılmış oluyor. Cihazların ömrü ise 25 yıla kadar çıkmaktadır.

 

On Grid Solar İnverter Fiyatları

On Grid Solar İnverter seçimlerinin en önemli özelliği, bu modellerde herhangi bir akü kullanım zorunluluğu bulunmuyor olmasıdır. Eğer ihtiyacınız olan enerji 3 kW iken siz 2 kW üretecek bir sistem kurduysanız, geri kalan 1 kW direkt olarak elektrik şebekesinden alınacaktır. Fakat siz tükettiğinizden daha fazlasını üretiyorsanız, bu durumda fazla üretim ise doğrudan elektrik şebekesine gönderilecek ve para kazanmanız sağlanacaktır.

Sistemin son derece basit bir işleyişi olduğu için, güneş enerjisi panellerinin kurulumunda herkes için avantajlı fiyatların belirlenmesi ve yaygınlaştırılması isteniyor. Fiyatlar da Solarkol firması başta olmak üzere pek çok firma tarafından çok düşük seviyelerde belirlenmiştir.

Solar İnverter Satış ve Sipariş

Solar İnverter Satışı

Güneş sistemi kurulmasıyla ilgili saatler harcamanız gerektiren prosedürler bulunmadığı için, solar inverter fiyatları ve güneş paneli fiyatlarını öğrenmeniz yeterli oluyor. Şirketlerin bu alanda yapmış oldukları çalışmalar incelendiğinde, kurulum sürecinde harcanacak olan paranın üretime ve bölgeye göre değişen karşılığı bulunuyor.

Özel sistemler sayesinde elektrik faturasına yüzlerce hatta bazı işletmelerde binlerce TL ödenmemesi sonucunda, 5 ila 8 yılda geri dönüş sağlandığı görülüyor. Sistemin kurulumu ve kullanım ömründe 20 ila 25 yıllık bir ortalama sürenin bulunması, gelecek 10 ila 15 yıl boyunca elektrik faturasına ödeme yapılmamasını sağlıyor. Solarkol tüm müşterilerine özel planlama ve bilgilendirme imkanları sunarak hizmet veren bir kuruluştur.

Solar İnverter Siparişi

Elektrik enerjisinin kendi imkanlarınızla üretilebiliyor olma durumu, Solarkol firmasının çok uygun fiyatlarla belirlediği paketler sayesinde mümkündür. En iyi solar inverter modelleri ve güneş panelleri için siparişlerinizi, kurulum taleplerinizi doğrudan Solarkol müşteri temsilcinize iletebilirsiniz. Ankara’da yer alan firma hem ihtiyacınız doğrultusunda özel bir paket hazırlayacak hem de indirimli fiyatlar üzerinden sipariş vermenizi sağlayacaktır.

 

Solar İnverter Kurulumu

Türkiye’nin her yerinde çok uygun fiyatlarla solar sistemlerin kurulumuyla ilgilenen firmalar bulunuyor. Merkezi Ankara’da bulunan Solarkol ile iletişime geçebilir, güncel solar inverter fiyatları ve seçimiyle ilgili yardım alabilirsiniz. Eviniz, iş yeriniz veya tarlanız için özel olarak güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesiyle ilgili bir avantaj sağlayabilirsiniz. Çok küçük sistemler kurulabileceği gibi, düzenli olarak yüzlerce kW elektrik üretilebilecek şekilde büyük sistemlerin oluşturulması da mümkündür. Projenin hazırlanması ve inverter ile panellere yönelik gerekli etüt çalışmalarının gerçekleştirilmesi yeterlidir.

 

Garantili Solar İnventer

Solar İnverter için %100 yerli sermaye ile üretime geçilir ve garantili olacak şekilde teslimi gerçekleşir. Tüm standartlara ve de uluslararası yönetmeliklere uygun olacak şekilde tasarlanan inverter için garanti dikkate alınabilir. Garanti kapsamında tüm standartlar ve özellikler paylaşılır.

Olası problemlere karşı garanti kapsamında hizmet almanız sağlanır. Bunun için garanti içerip içermediğini değerlendirmeniz önem arz ediyor. Yetkili merkezlerden ve yerli sermaye ile üretilen yapılar için garanti esasları paylaşılır. Her bir detayı ele almanız ve neticesinde taleplerinizi iletmeniz kolay hale gelir.

Solar İnverter Hakkında Sık Sorulan Sorular

Solar İnverter Almak Avantajlı Mı?

Solar inverter fiyatları ve her ay elektrik şirketlerine ödenen faturalar incelendiğinde, güneş paneli kurulmasının avantajları ortaya çıkıyor. Taksitle veya nakit olarak kurulumunu yaptırabileceğiniz bu sistemler, hem elektrik konusunda başka bir kuruluşa bağlı olmamanızı sağlıyor hem de güvenli bir yapıdadır. Cihazların ortalama ömrünün 20 ila 25 yıl olduğunun da göz önünde bulundurulmasıyla, orta ve uzun vadede çok avantajlı bir sistem kurulmuş oluyor.

Güneş Panelleri Parasını Kaç Yılda Çıkarıyor?

Aküler, on grid inverter kullanımlarında zorunlu değildir. Eğer isterseniz, akünün takılması ve depolanan enerjinin günün diğer saatlerinde değerlendirilmesi de mümkün olacaktır. Akü takılmasını istemediğiniz durumlarda ise fazladan elektrik enerjisi direkt olarak şebekeye gönderilecek ve elektrik üretiminden para kazanmış olacaksınız.

Solar inverter fiyatları ve solar paneller için yapılan ödemeler incelendiğinde, güncel elektrik satış bedelleri de göz önünde bulundurulduğunda bir ortalama belirlenebiliyor. Kurulan sistemlerle üretilen elektriğe, tüketilen elektriğe, şebekeye gönderilen elektriğe bağlı olarak, 5 ila 8,5 yıl ortalamasıyla, cihazın kendi maliyeti tam anlamıyla çıkarılmış oluyor. Cihazların ömrü ise 25 yıla kadar çıkmaktadır.

Solar İnverter Sistemi Nasıl Çalışır?

Solar inverter sistemi üzerinden güç üretiminin maksimum seviyelere çıkartılması esas alınır. Paneller üzerinden elde edilen maksimum güç eşliğinde enerji sağlanır. Aynı zamanda panellerin her birini ayrı ayrı izlemek ve şebekeler üzerinden takibe geçmek mümkün olacaktır.

FV sistemlerine de yer verildiği için enerji üretimi %10 seviyelerine kadar ulaşabiliyor. Hal böyle olunca solar inverter talepleri her geçen gün artış gösteriyor. Temin etmek isteyenler de güvenilir markaları dikkate alıyor. Aynı zamanda 18 – 24 ay şeklinde paylaşılan garanti süresi de satın alma sırasında dikkate alınır. Bu şekilde güvenilir markalardan temin edilmesi daha doğru olacaktır.

Solar İnverter Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanı bir hayli geniş olan enerji sistemlerinden bir tanesidir. Pratik yapısı ve kontrollü panellerinden kaynaklı olarak tercih edildiği de açık durumda. Bunun üzerine panelleri istediğiniz alana kurmakta ve elektrik üretimini desteklemekte özgürsünüz. Solar inverter eşliğinde:

  • Yayla ya da bağ evlerinde sistemlerin kurulması mümkün olacaktır.
  • Bahçe ya da kamplar için de sistemlere başvuranlar sayıca fazla.

Bunların yanı sıra karavan veya yazılıklar için de sıklıkla tercih edilir. Elektrik her alanda ihtiyaç olduğu için sistemlere dair herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Aksine pek çok alanda kullanılması için özel paketlere dahi yer verilir.

Paket içeriklerine göz atarak ihtiyaç olanları seçmeniz sağlanır. Örnek vermekte gerekir watt değerleri ile birlikte güneş panellerinin pakete eklenmesi esas alınır. Bunun gibi aküler de paneller ile aynı sayıda olacak şekilde temin edilir. Aynı zamanda solar kablo eklenir ve kurulum sırasında kablo arayışına gitmenize gerek kalmaz. Görüldüğü üzere paket içerisinde aradığınız gibi elektrik sistemi içerikleri mevcut durumda.