Solar İnverter Seçimi

Solar İnverter Seçimi

Solar İnverter, güneşten alınmış olan enerjinin dönüştürülmesi için kullanılan özel bir cihazdır. Güneş enerjisi panellerinde tercih edilen bu özel aygıt, aynı zamanda işlevsel olmasından dolayı akım çevirme işlemlerinin gerçekleştirildiği değişik taşıtlarda da karşımıza çıkmaktadır. Solar İnverter seçimi, belli kriterler göz önüne alınarak yapılmak zorundadır.

 

Solar İnverter Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Solar İnverter seçimi çerçevesinde elektrik satış fiyatının bilinmesi ve bunun göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Buna göre ilgili cihazın en uygun olan türünü edinmek, sistem içinde bunu tercih etmek mümkündür.
  • İlk kez yapılacak olan yatırımın maliyeti de önem arz eder.
  • Güneş enerji santralleri artık birçok farklı yere kurulabilmektedir. Bunun öncesinde mutlaka hem çevre hem de coğrafi anlamdaki koşulları değerlendirmek, buna göre hareket etmek gerekmektedir. Solar İnverter ancak bunun ardından satın alınmalıdır.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise modüldür. Teknik verilerini bilmek bunu başarılı şekilde değerlendirmek gerekmektedir.
  • Her İnverter için MPP olarak tanımlanmış olan değerler vardır. Göz önünde bulundurulması şart olan bir diğer husus da budur.
  • Kalite her daim öne çıkan bir kavramdır. Hangi işletme tarafından üretilmiş olduğunu bilmek gerekiyor. Her ne kadar son yıllarda ülkemizde birçok firma bu sektör içinde dikkat etse de, bunların kurumsal ve profesyonel olanlarına yönelmek önem arz eder. Beklentileri karşılamasından dolayı Solarkol, doğru bir seçim olacaktır.
  • İnverter alımından öne aynı zamanda teknik destek, kurulum, garanti süresi gibi farklı birçok konuda bilgi almak, bu noktada tatmin edici olan şirketlere yönelmek de unutulmaması gereken bir detaydır.

Tüm bunların yanı sıra fiyat performans ilişkisi her üründe olduğu gibi bunda da hesaplanmalıdır. Çünkü güneş enerji panelleri kısa süreli kullanım ömrüne sahip değildir. Bundan dolayı ona tam bir uyum sağlayacak, senelerce başarılı bir performans ortaya koyacak olan cihazlara yönelmek, bunu satın almak şarttır.